Iwo Baraniewski brązowym medalistą Mistrzostw Świata Bahama 2018

Historyczna sobota dla naszego Klubu!

Po raz pierwszy wychowanek wolskiej sekcji, naszego klubu zdobył medal w MŚ. W sumie to 4 medal w imprezach mistrzowskich.

Dotychczas w Mistrzostwach Europy i EYOF, na podium stawali: Mateusz Gruszczyński (brąz ME Kadetów 2005), Marcin Witkowski (srebro EYOF 2009), Maciek Krogulski ( srebro ME kadetów 2015). Iwo Baraniewski to wychowanek trenera Jacka Kowalskiego (aktualnie również trener Kadry Narodowej Juniorek- na tym turnieju jego podopieczne zajęły III, V i VII miejsce – gratulacje) .

W tym sezonie Iwo miał „szczęście” do 5 lokat. Zajmował je w Mistrzostwach Europy w Sofii oraz Pucharach Europy w Lignano i Gdyni. Wcześniej wywalczył srebro w PE w Sarajewie.

W Nassau Iwo wygrał z Danielem Eichem (Szwajcaria) w 1/16 finału, z Peterem Arvaiem (Węgry) w 1/8 finału i Danielem Zornem (Niemcy) w ćwierćfinale. W półfinale przegrał z Kiyotaką Sekine (Japonia), a walce o brązowy krążek pokonał Mathiasa Madsena (Dania). Złoto zdobył Kiyotaka Sekine. Sukces Iwa cieszy nas tym bardziej, że w ostatnim czasie walczył nie tylko z zawodnikami na macie, ale zmagał się z ciężkimi kontuzjami, które to nie jednego by skutecznie zniechęciły do pozostanie w naszej pięknej dyscyplinie.

Po zdobyciu brązowego medalu MŚ, Iwo ze 175 punktami plasuje się na 32 pozycji w rankingu IJF do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020.

Zarząd klubu składa podziękowania Iwo Baraniewskiemu za wspaniałe emocje i życzy powodzenia w seniorskim judo.?? Podziękowania również składamy rodzicom Iwa za wspieranie go w tych dobrych i złych chwilach. Sukces Iwa to sukces całego sztabu trenerskiego: Jacek Kowalski trener UKJ 225, Marek Kręcielewski trener KN Juniorów, Mirosław Błachnio, Jacek Biernat trenerzy Gwardia Warszawa, Igor Dzierżanowski trener od przygotowania motorycznego, Mikołaj Trześniewski fizjoterapeuta.

Dziękujemy za piękne zdjęcia Rafałowi Burza ?

Partnerzy