O klubie

Chciałbym przybliżyć Państwu historię oraz działalność naszego klubu judo.

Witam w imieniu swoim i UKJ225!

Wszystko zaczęło się w roku 1996, kiedy to zacząłem prace jako młody nauczyciel i trener w szkole. Na nasze pierwsze zajęcia na ul. Brożka 15 przyszło 100 dzieci w dwóch grupach po 50 osób. Zajęcia odbywały się wtedy na 50 m2 maty.

Nie trudno sobie, zatem wyobrazić jaki panował ścisk, ale daliśmy sobie radę!Oczywiście kolejne zajęcia odbywały się już z podziałam na grupy. Wkrótce dołączył do mnie trener Jacek Kowalski i wspólnie z nim kontynuowałem tworzenie naszej pierwszej sekcji sportowej judo na Woli. 1996-2004 jako filia reprezentowaliśmy klub WKS Gwardia Warszawa,a od 2004 już pod nazwa UKJ225 zdobywaliśmy pierwsze nagrody.

W dalszym okresie powstawały klasy sportowe, a uczniami tych klas byli Dominik Banaszek, Kuba Brodowski i Marcin Witkowski – wszyscy są doskonałymi zawodnikami, którzy zdobywali medale na Mistrzostwach Polski. Marcin zajął II miejsce na Mistrzostwach Europy Kadetów (EYOF), a dziś są trenerami i sami kształtują pokolenie młodych zawodników. Klub UKJ 225 jest od lat jednym z  najlepszych klubów w Warszawie, poczynając od roku 2000r z każdych Mistrzostw Polski wracamy z medalem. W roku 2015 po raz 3 w historii nasz wychowanek zdobył medal na zawodach rangi mistrzowskiej.

W 2018 roku Iwo Baraniewski, wychowanek trenera Jacka Kowalskiego został brązowym medalistą Mistrzostw Świata na Bahamach. Była to historyczna chwila dla naszego Klubu! Po raz pierwszy wychowanek wolskiej sekcji, naszego klubu zdobył medal w MŚ. W sumie to 4 medal w imprezach mistrzowskich. Dotychczas w Mistrzostwach Europy i EYOF, na podium stawali: Mateusz Gruszczyński (brąz ME Kadetów 2005), a także Paweł Żydak – wielokrotny medalista Pucharów Świata i V zawodnik Mistrzostw Europy Juniorów, Maciek Krogulski ( srebro ME kadetów 2015).

Aktualnie pracuje dla nas 14 trenerów i trenerek judo w 19 szkołach, gdzie na zajęcia uczęszcza blisko 1 000 dzieci. Trenerem grupy zawodniczej jest Jacek Kowalski. W ramach pozalekcyjnych zajęć przekazujemy wiedzę i umiejętności, a z najbardziej wytrwałych tworzymy zawodników odnoszących sukcesy najwyższej rangi.


Jacek Zawadka – Prezes Polskiego Związku Judo, Prezes Uczniowskiego Klubu Judo 225″, trener judo I klasy, IV Dan.

Partnerzy